23.09.2021

HABER ÖZETI

  • Avrupa ve dünya şampiyonalarında daha önce altın madalyalar getiren başarılı sporcu Yasemin Adar, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda bronz madalya mücadelesinde Kırgız rakibi Aiperi Medet Kyzy ile karşılaştı.

  • Minderde dün iki kürsü birden gördük.

  • Bu arada dün mindere çıkan millî güreşçi Cenk İldem, son 16 turunda Bulgar Kiril Milenov Milov'a mağlup olarak madalya şansını kaybetti.

  • Ki bu başarı Hamit Kaplan'ın ardından üç olimpiyatta da madalya kazanan ikinci Türk güreşçi unvanı manasına geliyordu.

03/08/21 12:46

Milli sporcu Yasemin Adar, Tokyo’da tarih yazdı

Avrupa ve dünya şampiyonalarında Türkiye'ye altın madalyalar kazandıran milli güreşçi Yasemin Adar, Japonya'nın başkenti Tokyo'da gerçekleştirilen Olimpiyat Oyunları'nda 76 kiloda Kırgızistan'dan Aiperi Medet Kyzy'i tuşla yenerek bronz madalya kazandı. Milli sporcu ve rekortmen...

Istanbulhaber ·

Helal size

Minderde dün iki kürsü birden gördük. Önce Rıza Kayaalp sahne aldı. Olimpiyatoyunlarında daha önce iki madalyası bulunan 130 kilodaki millî değerimiz İranlı Amin Mirzazadeh'i 7-2 mağlup ederek bronz madalya kazandı. Ki bu başarı Hamit Kaplan'ın ardından üç olimpiyatta da...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin