24.01.2022

HABER ÖZETI

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da video mesaj gönderdiği törende konuşan Milli Savunma Bakanı Akar, Milli Deniz Topu'nun Türk Silahlı Kuvvetlerine hayırlı olması temennisinde bulundu.

  • Çalışmalarımızı artan bir hızla sürdürerek Silahlı Kuvvetlerimizin ihtiyaçlarını karşılayacağız diye konuştu.

  • Geçmişte parası verildiği halde alınamayan silah sistemlerinin olduğunu hatırlatan Akar, şunları söyledi: Bunun için yerli ve milli üretim bizim için bir tercih değil, bir zorunluluktur.

  • Üretimin kısa sürede tamamlanmasını önemli olarak nitelendiren Özbal, Milli Deniz Topu'nun buradaki testlerin ardından liman, seyir testlerinin yapılacağını belirtti.

02/12/21 14:56

Milli Deniz Topu’nun test atışı başarıyla tamamlandı

Milli Deniz Topu'nun test atışı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın "ateş serbest" talimatının ardından Konya'da Karapınar Atış Alanında başarıyla gerçekleştirildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı...

Istanbulhaber ·

Milli Deniz Topu'nun test atışı başarıyla tamamlandı

ANKARA (AA) - Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile...

Haber Zamani ·

Milli Deniz Topu'nun test atışı başarıyla tamamlandı

Haber Zamani

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin