23.05.2022

HABER ÖZETI

  • KOSGEB Finansman Dairesi Başkanı Mehmet Haşim Karaman, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Bilgilendirme Toplantısına katıldı.

  • Karaman; Dünya Bankası ve Japonya JICA tarafından desteklenen program kapsamında köklü değişiklikler yapıldı.

  • Toptan ve perakende ticaretin yanı sıra pek çok sektör programa dahil edilirken yeni mezun gençlerin istihdamının önü açıldı.

  • Karaman konuşmasının devamında; Başvuru yapacak işletmelerde son 12 aydaki ortalama istihdamını koruması ve destek kapsamında çalıştıracağı personeli de 12 ay süre ile istihdam etme şartı aranacaktır.

27/01/22 12:07

Mikro ve küçük işletmelere, istihdam edecekleri her personel için destek

KOSGEB Finansman Dairesi Başkanı Mehmet Haşim Karaman; şartları sağlayan mikro ve küçük işletmelerin, istihdam edecekleri her bir personel için 100 bin lira geri ödemeli destek alacaklarını söyledi. KOSGEB Finansman Dairesi Başkanı Mehmet Haşim Karaman, Nevşehir Ticaret...

Istanbulhaber ·

Pandemide zarar gören işletmelere faizsiz 100 bin TL destek

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından pandemi döneminde zarar gören işletmelerin istihdamlarını korumak ve istihdam sayısını arttırmak için 100 bin TL faizsiz kredi desteği veriliyor. KOSGAB Afyonkarahisar İl Müdürü...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin