02.07.2022

  • Türkiye'nin tarım ve turizm kentleri arasında ilk sıralarda yer alan Mersin'de kışın çetin geçmesinin ardından son haftalarda zaman zaman sıcaklıklar 28 dereceye kadar çıkıyor.

  • Sıcakların hafta sonuna kadar 27-28 derecelerde seyredeceği bildirilirken, Toroslardan kamyonetlere yüklenerek getirilen kar ve gül suyu şerbeti ile yapılan karsambaç satışları da başladı.

  • Sıcak havanın tadını çıkaran vatandaşlardan Teslim Çelik ise Bugün eşimle, kızımla, damadımla kahvaltıya geldik sahile, havaların güzelliğinden dolayı.

  • Torosların eteğinden getirilen karla karsambaç yapan Mehmet Geçit'de, Erdemlimizin vazgeçilmezi gül suyuyla hazırlamış olduğumuz karsambaçlarımızı vatandaşlarımıza hizmet amacıyla sunmaktayız ifadelerini kullandı.

12/05/22 10:01

Mersin’de yaz havasıyla orkide ağaçları çiçek açtı, karsambaç satışları başladı

Mersin Erdemli'de sıcaklıkların bir süredir 23 ile 28 derecelerde seyretmesiyle birlikte sahil, park, bahçe ve yol kenarlarını süsleyen orkide ağaçları çiçek açtı, Toroslardan getirilen karla yapılan karsambaç satışları da başladı. Türkiye'nin tarım ve turizm kentleri arasında...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin