22.09.2021

HABER ÖZETI

  • Deniz salyası ile mücadele kapsamında Marmara Denizi'ne oksijen verecek olan 5 cihazdan 4'ü İzmit Körfezi'nde 1'i Pendik açıklarında faaliyete geçti.

  • Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve protokol ile birlikte denize açılan bakan Kurum, cihazı yakından inceledi.

  • Cihazın denize bırakılmasının ardından açıklamalarda bulunan Kurum, cihazın Marmara Denizi'nin oksijen seviyesinin yükselmesinde önemli rol oynayacağını ifade etti.

  • 22 maddelik Marmara Denizi Koruma Eylem Planımız çerçevesinde eylemlerimizi söylediğimiz tarihten önce atmaya gayret gösteriyoruz.

22/06/21 13:17

Marmara’yı kirletenler cezasız kalmadı

Kocaeli'de Marmara Denizi'nin altına oksijen verecek cihazı denize bırakılmasının ardından açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum, "Bu cihazlar bulunduğu alanın 500 metre çapında 30 metre derinliğinde 16-26 hektar alana etki edebiliyor" dedi. Deniz...

Istanbulhaber ·

Denizin altına oksijen verecek cihazı bakan Murat Kurum İzmit Körfezi’ne bıraktı

Deniz salyası ile mücadele kapsamında Marmara Denizi'ne oksijen verecek olan 5 cihazdan 4'ü İzmit Körfezi'nde 1'i Pendik açıklarında faaliyete geçti. Cihazlardan birisini Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmit Körfezi'nde denize bıraktı. Deniz salyası ile mücadelede...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin