14.05.2021

  • Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlayan Özal'ın anılarak başlandığı programda MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, kent ekonomisindeki gelişmelerle ilgili bilgi verdi.

  • Yanı sıra güçlü bir potansiyele sahip olduğumuz gastronomi turizmini geliştirme çabamız çerçevesinde Malatya Kâğıt Kebabı ve Malatya Peyniri'ne coğrafi işaret başvurumuzu yaptık.

  • Bunun yanı sıra Aslantepe ve Nemrut başta olmak üzere köklü tarihi değerlerimizi iç turizmden daha fazla yararlanır hale getirmek için çalışıyoruz dedi.

  • Malatya'nın yatırım için cazip şehirlerarasında yer almaya devam ettiğini, şu an 250 yatırımcının yatırım talebi bulunduğunu anlatan Sadıkoğlu, OSB'mizde yeni tahsislerle ilgili bürokratik ve altyapısal sorunlar yaşıyoruz.

19/04/21 14:08

Malatya, ‘kayısı’ lokomotifine yeni vagonlar ekliyor

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 250 milyon doları aşkın ihracat geliri elde ettikleri kayısı ticaretine gastronomi, tarih turizmi ve sanayi ürünlerinde çeşitlenmeyi sağlayacak atılımları eklediklerini söyledi. Ekonomi Gazetecileri Derneği...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin