14.05.2021

HABER ÖZETI

  • Sosyal paylaşım sitesi hesabından, bir kişi için kullandığı zibidi kelimesi için sanık sandalyesine oturan genç, Hakaret suçundan mahkum edildi.

  • Geçen ay da İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un eşi ve TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun’un açtığı davada benzer karar alındı.

  • Yüksek mahkeme; “Yorumlarda geçen ‘zibidi’ kelimesinin, Türk Dil Kurumu'ndaki anlamının, ‘gülünç olacak derecede kısa ve dar giyinmiş olan’ şeklinde tanımlanmıştır.

  • Sanık avukatının temyiz sebepleri yerinde görüldüğünden Asliye Ceza Mahkemesi kararının bozulmasına oy birliği ile hükmedilmiştir denildi.

17/04/21 12:27

Mahkemelerin hali! Zibidi demek suç, köpek demek değil

YARGITAY'A GİTTİ Sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından eleştirdiği bir kişi için, ‘zibidi’ kelimesini kullanan genç, evine gelen mahkeme tebligatıyla hayatının şokunu yaşadı. ‘Hakaret’ suçlamasıyla 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan sanık, ‘hakaret’...

Türkiye Gazetesi ·

Mahkeme "zibidi" kelimesini hakaret saydı, Yargıtay "hayır" dedi

Sosyal paylaşım sitesi hesabından, bir kişi için kullandığı "zibidi" kelimesi için sanık sandalyesine oturan genç, "Hakaret" suçundan mahkum edildi. Davanın temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay ise, Türk Dil Kurumu'nun "zibidi kelimesini "gülünç olacak derecede kısa...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin