26.07.2021

HABER ÖZETI

  • Yapılan seçimlerde Beşar Esad'ın katılmasıyla beraber, 67 yaşındaki Suriyeli Avukat Mahmud Merhi, 2012-2016 yıllar arasında eski milletvekili olarak görev yapan Abdullah Salloum yarışıyor.

  • Suriye'de 2011 yılından bu yana iç savaş ve siyasi problemler devam ederken, ülkenin yeni bir devlet başkanı seçmek için 26 Mayıs'ta sandık başına gidilmesi bekleniyor.

  • Büyükelçilik yakınlarındaki yollarda Suriye bayrağı ve Beşar Esad'ın fotoğrafını taşıyan, slogan atan Suriyelilere trafiğe neden oldukları gerekçesiyle Lübnanlılar müdahale etti.

  • Adayların son 10 yıl içinde Suriye'den ayrılmamış olması gerektiğini açıklayarak yurtdışında bulunan Suriyelileri seçimde aday olmalarını engellemişti.

20/05/21 17:48

Lübnan’da yaşayan Suriyeliler, Suriye Devlet Başkanlığı seçimleri için oy kullandı

Suriye Devlet Başkanlığı seçimleri için Lübnan'da ikamet eden Suriyeliler, başkent Beyrut'taki Suriye Büyükelçiliğinde oy kullandı. Suriye'de 2011 yılından bu yana iç savaş ve siyasi problemler devam ederken, ülkenin yeni bir devlet başkanı seçmek için 26 Mayıs'ta sandık...

Istanbulhaber ·

Lübnan’da oy kullanmaya giden Suriyeliler, Lübnanlılarla kavga etti

Lübnan'da ülkelerindeki devlet başkanlığı seçimleri için Suriye Büyükelçiliğine oy kullanmaya giden Suriyeliler ile Lübnanlılar arasında arbede yaşandı. Suriye'de 26 Mayıs'ta Devlet Başkanlığı seçimlerin yapılması beklenirken, farklı ülkelerdeki Suriyeliler bugün Suriye...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin