24.01.2022

HABER ÖZETI

  • Dünyayı kasıp kavuran Squid Game dizisi, dış dünyaya kapalı yönetim biçimiyle bilinen Kuzey Kore'yi karıştırdı.

  • Güney Kore medyasının Kuzey Koreli kaynaklara dayandırdığı haberde öğrencilerin okuduğu okulda görevli olan öğretmen de sorumlu bulunduğu gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldı.

  • Batı kültürünün halk tarafından benimsenmesini engellemek amacıyla sert tedbirlere başvuran Pyongyang yönetimi, diziyi ülkeye sokmakla suçlanan bir kişiyi idam cezasına çarptırdı.

  • Squid Game dizisini satın aldığı tespit edilen bir lise öğrencisi ise ömür boyu hapse mahkum edilirken, seriyi izleyen diğer 6 öğrenciye de 5 yıl ağır işlerde çalışma cezası verildi.

25/11/21 10:42

Kuzey Kore'de Squid Game dizisini ülkeye sokan kişiye idam cezası verildi

Dünyada izlenme rekoları kıran ve  herkes etkisi altına alan Squid Game dizisi Kuzey Kore’yi karıştırdı. Dış dünyaya kapalı bir yönetim anlayışıyla yönetilen Kuzey Kore’de Batı kültürünün halk tarafından benimsenmesinin önüne geçmek amacıyla sert tedbirlere başvuran Pyongyang...

Türkiye Gazetesi ·

Kuzey Kore’de Squid Game dizisini ülkeye sokan kişiye idam cezası

Dünyada izlenme rekorları kıran Squid Game dizisini Kuzey Kore'ye sokmakla suçlanan kişinin idam cezasına çarptırıldığı bildirildi. Diziyi USB bellek ile satın aldığı tespit edilen lise öğrencisi ise ömür boyu hapse mahkum edilecek. Dünyayı kasıp kavuran Squid Game dizisi,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin