27.01.2022

HABER ÖZETI

  • Öte yandan Başkan Balta kuyum ticaretiyle uğraşan yetkililere seslenerek, Kuyum ticaretiyle iştigal edilen iş yerinde başka bir ticari faaliyette bulunulmayacaktır.

  • Yetki belgesi, her bir kuyum işletmesi için ayrı ayrı düzenlenecek ve devri yapılamayacaktır ifadelerine dikkat çekti.

  • Kuyum işletmesi, kuyum niteliği taşımayan ürünleri iş yerinde bulunduramayacak ve bu ürünlerin satışını yapamayacaktır.

  • Gerek sürenin kısalması gerekse belge olmadan kuyum ticareti ile iştigal eden esnaf ve tacirlerimizin mağduriyet yaşamamaları adına yetki belgeleri almaları konusunda ilgililere duyurulur dedi.

27/11/21 10:51

Kuyum Ticareti Yetki Belgesi için son başvuru tarihinin 31 Aralık 2021

Bilecik Ticaret İl Müdürü Şinasi Balta, Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan, kuyum ticareti hakkında yönetmeliğin Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini belirterek, Kuyum Ticareti Yetki Belgesi için son başvuru tarihinin 31 Aralık 2021 olduğunu bildirdi. Başkan...

Istanbulhaber ·

Uslu’dan kuyumcu esnafına çağrı

Adıyaman Ticaret İl Müdürü Ömer Uslu, kuyumcu esnafına yetki belgeleri almaları konusunda çağrıda bulundu. 6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunu kapsamında hazırlanan Kuyum Ticareti Hakkında Yönetmeliğin 14.04.2021 tarihinde yürürlüğe girdiğini ve...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin