17.08.2022

HABER ÖZETI

  • Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban alacaklara uyarılarda bulunarak, kurbanlık alınırken dikkat edilmesi gereken hususları vatandaşlarla paylaştı.

  • Bahattin Atakan, bazı satıcıların hastalıklı, yaşlı ve dişi hayvanları satmaya çalışabileceğini hatırlatarak, Bu nedenle vatandaşlarımız sağlıklı, temiz, resmi kurumlarca denetimi yapılmış, kulakları küpeli erkek hayvanları tercih etmeli.

  • Ayrıca küpesiz yani kayıtsız olan hayvanlarda kesim öncesinde ya da kesim sırasında herhangi bir hastalık çıkarsa hayvan sahibi ihtimal dahilinde tazminat ödemesinden yararlanamaz.

  • Kurbanlık hayvan sığır ve manda için iki; koyun ve keçi için bir yaşını doldurması gerekir.

30/06/22 13:13

Kurbanlık alacaklara uyarı

Kütahya Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bahattin Atakan, bazı satıcıların hastalıklı, yaşlı ve dişi hayvanları satmaya çalışabileceğine işaret ederek, "Vatandaşlarımız sağlıklı, semiz, denetimi yapılmış, kulakları küpeli erkek hayvanları tercih etmeli"...

Istanbulhaber ·

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden kurban uyarısı

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban alacaklara uyarılarda bulunarak, kurbanlık alınırken dikkat edilmesi gereken hususları vatandaşlarla paylaştı. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü de çalışmalarını...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin