18.05.2021

HABER ÖZETI

  • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında elektronik bileklikle evde karantina uygulaması başladı.

  • Başbakan Saner, burada yaptığı konuşmada, dijital dönüşümden faydalanarak elektronik uygulamalarla denetim mekanizmanın güçlendirilmesi gerekliliğine ve Güvende Kal uygulamasıyla bunun başlatıldığına işaret etti.

  • Saner, karantina uygulaması için aylık ortalama 50 milyon lira harcama yapıldığını kaydederek, Kovid-19 salgını ile yaşamayı öğrenmek zorundayız.

  • Karantina ihlalleri polise bildirilecek Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Küçüközdemir de Takip Sistemi ve Güvende Kal ile ilgili tanıtım sunumu yaptı.

12/04/21 17:06

KKTC'de "Karantina Takip Sistemi" uygulamaya girdi

Dışişleri Bakanlığı Uğur Umar Konferans Salonu'nda yapılan tanıtım etkinliğine KKTC Başbakanı Ersan Saner, Maliye Bakanı Dursun Oğuz, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, Sağlık Bakanı Ünal Üstel, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Murat Küçüközdemir ve diğer...

Türkiye Gazetesi ·

KKTC’de bileklikle karantina takip sistemi uygulaması başladı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında elektronik bileklikle evde karantina uygulaması başladı. KKTC'de elektronik bileklikle evde karantina uygulaması başladı. KKTC genelinde, "Güvende Kal" uygulaması çerçevesinde 37 kişiye...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin