25.05.2022

HABER ÖZETI

  • Diplomayı aldıktan sonra Mavi Vatan'da KKTC'nin Rölü konulu konferansta konuşan Ersin Tatar, 1700'lerden sonra Rum ve Yunanlar Kıbrıs'ta Türklerden daha fazla bir nüfus oluşturdular.

  • Törende konuşan Rektör Karamustafa, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a katılımlarından dolayı teşekkür ederek, fahri doktora belgesini içeren senato kararını okudu.

  • İngiliz sömürge yönetiminde papazlar, Hristiyanlar ve kilise bir an evvel İngiltere'nin Kıbrıs'tan ayrılmasını ve Kıbrıs'ın Yunanistan'a bağlanmasını talep ederler.

  • Rum tarafıyla yapılan müzakerelere rağmen anlayışlarının değişmediğini dile getiren Tatar, Türk halkı ve Türkiye Cumhuriyeti her zaman Kıbrıs Türk halkının yanında olmuştur.

27/01/22 21:43

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar gazilerle görüştü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ın güvenliğinin, yapılacak herhangi bir anlaşma sonrasında da Türkiye'nin garantörlüğünün devam etmesine bağlı olduğunu söyledi.

Son haberler ·

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kayseri’de Kıbrıs gazileri ile buluştu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kayseri'de Kıbrıs gazileri ile buluştu. Tatar, "20 Temmuz 1974'te siz o adaya gelmeseydiniz, Kıbrıs çok büyük ihtimalle Yunan adası olacaktı" dedi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen...

Istanbulhaber ·

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: “Biz direnmeye devam edeceğiz yeter ki Türkiye arkamızda dursun”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Biz direnmeye devam edeceğiz yeter ki Türkiye arkamızda dursun" dedi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) tarafından fahri doktora belgesi verildi....

Istanbulhaber ·

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "GKRY’nin füze sistemini güçlendirmesi Doğu Akdeniz’de gerginliği artırır"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) füze savunma sistemlerini güçlendirmesine ilişkin, "Rumlar bazı emperyalist güçler ile füze savunma sistemlerini güçlendirmek için yeni füzeler almakta olduklarını öğrendim....

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin