17.10.2021

HABER ÖZETI

  • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise tıbbi atık yönetimi çalışmalarının Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'nca kararlılıkla devam ettirildiğini söyledi.

  • Ardından da Büyükşehir Belediyesi'ne ait Katı Atık Düzenli Depolama Alanında bertaraf edilerek, elektrik enerjisine dönüştürülüyor.

  • Ayrıca son bir yılda hanelerden 6 bin 620 kilogram bitkisel atık yağ, bin 650 kg atık pil, 2 bin 250 kg elektronik atık toplandı.

  • Atıkları kaynağında ayrıştırma noktasında gerek belediyemizde gerekse düzenlediğimiz kampanyalarla hanelerimizde önemli çalışmalar yürütüyoruz.

20/09/21 15:04

Keçiören’de “bin 70 ton” atık cam geri dönüşüme kazandırıldı

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediye tarafından ilçenin dört bir yanına konumlandırılan 138 adet atık cam toplama kumbarasıyla bir yılda "Bin 70 ton" atık camın toplandığını ve geri dönüşüme kazandırıldığını belirtti. Keçiören Belediyesi tarafından ilçedeki...

Istanbulhaber ·

3 bin 700 ton tıbbi atık bertaraf edildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait Türkiye'nin en modern ve donanımlı tesisleri arasında yer alan Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi, geçen yıldan bu yana 3 bin 700 ton tıbbi atığı bertaraf etti. Büyükşehir Belediyesi, her alanda gerçekleştirdiği faaliyetlerle halkı korona...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin