21.05.2022

HABER ÖZETI

  • Toplantıda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tuba Buket Aydemir slayt gösteri ile Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri projesini anlattı.

  • Öğrenciler haftada bir gün okula gelerek, kalfalık, ustalık belgelerinin yanı sıra meslek lisesi diplomasının da sahibi olurken, asgari ücretin yüzde 30 ve 50 oranında da maaş alabilecekler.

  • Proje kapsamında uygulamalı eğitim protokolüne göre, endüstriyel bakım-onarım meslek dallarında öğrenciler haftanın 5 günü KARDEMİR'de eğitim alıyor.

  • Erkek öğrencilerin ilk geldiklerinde kendilerini görünce çok şaşırdığını ifade eden Ecrin Demir, Evdekiler bile bir arıza olunca veya lamba patlayınca bize yaptırıyorlar ifadelerini kullandı.

12/01/22 15:43

KARDEMİR ‘İkili Mesleki Eğitim Uygulaması’ projesiyle genç mühendisleri hazırlıyor

KARDEMİR, Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı protokolle "İkili Mesleki Eğitim Uygulaması" projesi kapsamında eğitim gören meslek lise öğrencilerini geleceğin mühendisleri olarak yetiştiriyor. Proje kapsamında uygulamalı eğitim protokolüne göre, endüstriyel bakım-onarım...

Istanbulhaber ·

Haftada bir gün okula giden öğrenci 3 belgeye birden ulaşacak

Mesleki Eğitim Programı ile haftada sadece bir gün okula gidecek olan öğrenciler kalfalık, ustalık ve meslek lisesi diploması alacaklar. Öğrenciler haftada bir gün okula gelerek, kalfalık, ustalık belgelerinin yanı sıra meslek lisesi diplomasının da sahibi olurken, asgari...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin