02.07.2022

HABER ÖZETI

  • Türkiye Çevre Haftası ve etkinliklerini düzenleyen genelge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmî Gazete'de yayımlandı.

  • Çevrenin korunması konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla 1972 yılında düzenlenen Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı'ndan bu yana 5 Haziran'da Dünya Çevre Günü kutlanıyor.

  • Söz konusu etkinliklerden Cumhurbaşkanlığınca belirlenecek olanlar ise Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılabilecek.

  • Yapılacak etkinliklere ilişkin logo, afiş, duyuru, davetiye, ilan ve benzeri belge ve görsel dokümanlar kaynakların verimli kullanılması çerçevesinde, sıfır atık anlayışına uygun şekilde tasarlanacak.

21/05/22 15:37

Karar Resmi Gazete'de yayımlandı: Her yıl 5 Haziran haftası Türkiye Çevre Haftası olarak kutlanacak

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'ne göre her yıl 5 Haziran tarihinin bulunduğu hafta, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından duyurulacak bir temayla "Türkiye Çevre Haftası" olarak kutlanacak. Bugün yayımlanan genelgede, çevrenin...

Istanbulhaber ·

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Türkiye Çevre Haftası” Genelgesi

Resmî Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan genelge ile 5 Haziran'ı içine alan hafta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca duyurulacak bir temayla her yıl "Türkiye Çevre Haftası" olarak kutlanacak. Türkiye Çevre Haftası ve etkinliklerini düzenleyen genelge...

Istanbulhaber ·

"Türkiye Çevre Haftası" resmeni ilan edildi

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'ne göre her yıl 5 Haziran tarihinin bulunduğu hafta, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından duyurulacak bir temayla "Türkiye Çevre Haftası" olarak kutlanacak.

Son haberler ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin