10.05.2021

  • Bilimsel çalışmalar doğrultusunda Hastalık Kontrol Önleme Merkezi (CDC) ve Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (ECDC) tarafından yapılan güncellemelerin, Türkiye tarafından anlık takibi yapılarak rehberlere entegre ediliyor.

  • Sağlık Bakanlığı, bu kapsamda Covid-19 Rehberi - Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi Ve Filyasyon konulu rehberde bazı güncellemeler yaptı.

  • Karantina dönemi süresince herhangi bir semptom gelişmeyen kişilerin karantinası, PCR yapılmaksızın 10.günün sonunda biter ancak bu kişiler toplumda uyulması gereken tedbirlere devam eder.

  • Rehberde ayrıca, Pandemi döneminde hastalık yayılımının ve yakın temasın azaltılması amacıyla iş yerleri iyi havalandırması olan, 4 metrekareye 1 kişi çalışılacak alanlar şeklinde düzenlenmelidir uyarısı da yapıldı.

16/04/21 00:02

Karantina süresi kaç gün? Temaslıların karantina süresi güncellendi...

Bilimsel çalışmalar doğrultusunda Hastalık Kontrol Önleme Merkezi (CDC) ve Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (ECDC) tarafından yapılan güncellemelerin, Türkiye tarafından anlık takibi yapılarak rehberlere entegre ediliyor. Sağlık Bakanlığı, bu kapsamda "Covid-19...

TRT Haber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin