03.08.2021

HABER ÖZETI

  • Konya Karapınar YEKA'ya ihaleye çıktığında dünyanın çeşitli yerlerinden, Amerika'dan, Uzak Doğu'dan, Avrupa'dan, birçok ülkeden yarışmacılar geldi, ihaleye katıldık.

  • Kalyon Holding olarak eğitim, inşaat, enerji ve sosyal kültürel anlamda faaliyet gösterdiklerinin altını çizen Kalyoncu, Enerji anlamında temiz enerji, rüzgar gibi bunlarla uğraşıyorduk.

  • Kalyoncu, santral tamamen bittiğinde Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise en büyük 5 güneş enerjisi santralinden biri olacağını söyledi.

  • İhalenin şu şartı vardı, yüzde 65'in veya 75'in üzerinde yerlilik payıyla Ankara'da sıfırdan panele kadar 4 fabrikayı bir arada kurup, bu şekilde bir yarışma yapıldı.

11/06/21 17:12

Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kalyoncu: “Santral tamamlandığında Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise en büyük 5 güneş enerjisi santralinden biri olacak”

Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, Konya'nın Karapınar ilçesinde kurulan Kalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santrali'nin ilk fazının tamamlandığını belirterek, tamamen bittiğinde 1000 MW kapasiteyle Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise en büyük 5 güneş enerjisi...

Istanbulhaber ·

Dev güneş santralinin SCADA binasının temeli bakanların katılımıyla atıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dev güneş enerji santrali Kalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santrali'nin ilk fazının tamamlanması ve SCADA binasının temelini atmak ve sahada...

Istanbulhaber ·

Dev güneş santralinde ilk faz tamamlandı

Kalyon Holding'in yerli ve yenilenebilir enerji ihtiyacına yönelik olarak kurduğu Kalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santrali'nin birinci fazı tamamlandı. Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası'nda üretilen yerli panellerle 271 MW kapasiteye ulaşan santral, şimdiden Türkiye'nin...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin