01.07.2022

  • Ankara'da yapılan Kırım Tatar Teşkilatları Platformu istişare toplantısında ele alınan Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş konusu hakkında sonuç bildirisi yayınlandı.

  • Türkiye genelinde faaliyet gösteren 55 farklı sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Kırım Tatar Teşkilatı Platformu, 7-8 Mayıs tarihlerinde Ankara'da bir araya geldi.

  • Rusya'nın tarih boyunca Kırım Tatarlarına ve diğer esareti altındaki halklara karşı işlediği katliam ve soykırımlar bugün Bucha'da, Irpin'de, Mariupol'da ve Ukrayna'nın diğer bölgelerinde devam ediyor.

  • Rusya'nın hukuksuz ve kanunsuz savaş ve insanlık suçlarına karşı mücadelemiz suçluların insanlık vicdanı ve yargı mercileri önünde hesap verip cezalandırılmaları sağlanacak şekilde devam edecektir.

09/05/22 17:19

Kırım Tatar Teşkilatları Platformu istişare toplantısı sonuç bildirisi yayınlandı

Ankara'da yapılan Kırım Tatar Teşkilatları Platformu istişare toplantısında ele alınan Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş konusu hakkında sonuç bildirisi yayınlandı. Türkiye genelinde faaliyet gösteren 55 farklı sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Kırım Tatar Teşkilatı...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin