24.01.2022

  • Bu artışta hükümetlerin iklim politikalarının ve Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi (COP26) öncesi ve sonrasında açıklanan temiz enerji hedeflerinin belirleyici olacağı öngörülüyor.

  • Buna rağmen iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında sıfır emisyon hedeflerine ulaşmak için yenilenebilir kaynakların elektrik üretiminin yanı sıra tüm sektörlerde yaygın şekilde kullanılması gerekiyor.

  • Emtia fiyatlarının yıl sonuna kadar yüksek kalması durumunda ise rüzgar enerjisi yatırım maliyetlerinin 2015'teki seviyesine dönmesi, güneş enerjisinde ise son 3 yıldaki kazanımların silinme riski bulunuyor.

  • Hindistan'ın yenilenebilir enerji kapasitesindeki artış hızına dikkati çeken Birol, Hindistan'daki artış hükümetin yeni açıkladığı 2030'da 500 gigavat yenilenebilir enerji kapasitesine ulaşma hedefini destekliyor.

01/12/21 11:17

Küresel yenilenebilir enerji kurulumları bu yıl 290 gigavatla rekor tazeleyecek

İSTANBUL (AA) - Uluslararası Enerji Ajansı'nın (IEA) Yenilenebilir Enerji Piyasa Raporu'na göre, yenilenebilir enerjide rekor kapasite artışı güneş paneli ve rüzgar türbini üretiminde kullanılan temel metal fiyatlarının arttığı bir dönemde gerçekleşiyor. Bu yıl 290 gigavata...

Haber Zamani ·

Küresel yenilenebilir enerji kurulumları bu yıl 290 gigavatla rekor tazeleyecek

Haber Zamani

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin