22.05.2022

  • Gediksaray Şehit Satılmış Salatacı Ortaokulu öğrencileri akılı paspas, görme engelliler için akıllı baston, güneş panelli sulama sistemi ve serinleten şapka gibi çeşitli icatlar geliştirdi.

  • Amasya'da bir köy okulundaki öğrenciler fen laboratuvarında geliştirdikleri cihazlarla insanların yaşamını kolaylaştırmaya çalışırken TEKNOFEST gibi yarışmalara katılıp okullarının adını duyurmayı planlıyor.

  • Derslerinde başarılı olan öğrencilerinin hedefler koyduğuna değinen Sontay, Yarışmalara, Samsun'da gerçekleşecek TEKNOFEST'e ve TÜBİTAK projelerine katılmayı düşünüyoruz diye konuştu.

  • Aynı sınıftan Eren Karabıyık da şapkanın içine konulan pervanenin enerjisinin güneş panelinden karşılandığı düzenekle ilginç bir icada imza attı.

20/01/22 08:44

Köy okulu öğrencilerinin hedefi TEKNOFEST

Amasya'da bir köy okulundaki öğrenciler fen laboratuvarında geliştirdikleri cihazlarla insanların yaşamını kolaylaştırmaya çalışırken TEKNOFEST gibi yarışmalara katılıp okullarının adını duyurmayı planlıyor. Gediksaray Şehit Satılmış Salatacı Ortaokulu öğrencileri akılı...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin