16.05.2021

  • Yeni tip korona virüs (Covid-19) aşılama programına sağlık çalışanları ile başlayan Japonya’da, bir kişide daha Pfizer-BioNTech aşısına karşı yan etki gözlendi.

  • Japonya Sağlık Bakanlığı, 20'li yaşlarındaki bir sağlık çalışanında daha Cuma günkü aşılamanın ardından şiddetli bir alerjik reaksiyon olan anafilaksi belirtilerine rastlandığını açıkladı.

  • Daha önce de Toyama eyaletindeki bir hastanede aşılanan bir kişide potansiyel yan etki olabileceği değerlendirilen kurdeşen belirtileri gözlenmiş, belirtilerin aşı kaynaklı olup olmadığını belirlemek üzere detaylı inceleme başlatıldığı ifade edilmişti.

  • Japonya'da dün itibariyle Covid-19 vakalarının toplam sayısı 439 bin 628'e ulaşmış, şimdiye kadar 8 bin 251 kişi ise korona virüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

07/03/21 18:52

Japonya’da Covid-19 aşısı olan bir sağlık çalışanında daha yan etki gözlendi

Yeni tip korona virüs (Covid-19) aşılama programına sağlık çalışanları ile başlayan Japonya’da, bir kişide daha Pfizer-BioNTech aşısına karşı yan etki gözlendi. Japonya Sağlık Bakanlığı, 20'li yaşlarındaki bir sağlık çalışanında daha Cuma günkü aşılamanın ardından şiddetli...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin