18.10.2021

  • Japonya'da mahkeme, bir anne ve çocuğuna aracıyla çarparak ölümlerine neden olan 90 yaşındaki eski üst düzey bürokrata ertelemesiz 5 yıl hapis cezası verdi.

  • Otomobilde yapılan teknik incelemelere göre aracın 96 kilometre hızla seyrettiğinin tespit edildiğine dikkat çeken Yargıç Kenji Shimotsu, araçta herhangi bir anormallik ya da arıza bulunmadığını ifade etti.

  • Mahkeme kararında kazada hayatını kaybeden 31 yaşındaki anne ve 3 yaşındaki kızının geleceğe dair umutlarının bir anda ellerinden alındığına dikkat çekilirken, geride kalan yaslı aile bireylerinin acılarının hiç azalmadığı belirtildi.

  • Polis kayıtlarına göre geçtiğimiz yıl Tokyo'da meydana gelen trafik kazalarının yaklaşık yüzde 17'sini yaşlı sürücüler oluşturuyor.

03/09/21 10:14

Japonya’da 90 yaşındaki eski üst düzey bürokrata 5 yıl hapis

Japonya'da mahkeme, bir anne ve çocuğuna aracıyla çarparak ölümlerine neden olan 90 yaşındaki eski üst düzey bürokrata ertelemesiz 5 yıl hapis cezası verdi. Japonya'nın başkenti Tokyo'daki bir yaya geçidinde 2019 yılında meydana gelen ve 2 kişinin ölümüne, 9 kişinin yaralanmasıyla...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin