26.07.2021

  • Yine Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'de dalgalanan Türk bayrağımızı da, Milli Savunma Bakanlığımızın izni ile emanetlerimiz arasına kazandırdık.

  • Kardeş müze olacaklar Törende konuşan Jandarma Komanda Eğitim Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak ise Türk Bayrağı Anıtını Bayrakbilim Müzesine yaptırmaktan onur duyduklarını söyledi.

  • DEÜ ailesi olarak, Jandarma Teşkilatına her konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklarını vurgulayan Rektör Hotar, Üniversitemizdeki sosyal tesislerimizin kapısı sonuna kadar jandarmamıza açıktır.

  • Atatürk'ün ifade ettikleri gibi, Jandarma; her zaman yurt, ulus ve cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı tevazu, fedakârlık ve feragat örneği bir kanun ordusudur.

14/06/21 16:07

Jandarma’dan DEÜ’ye anlamlı emanet

Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 182'nci yıl dönümü nedeniyle Foça Jandarma Komando Eğitim Komutanlığı tarafından, Dokuz Eylül Üniversitesi'ne (DEÜ) bağlı Türkiye'nin ilk ve tek Bayrakbilim ve Türk Bayrakları Müzesinin bahçesine yaptırılan Türk Bayrağı Anıtı, tören ile...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin