21.10.2021

HABER ÖZETI

  • Marmara Denizi'ni ve Kocaeli Körfez'ini esir alan müsilaj etkisini büyük oranda kaybetti.

  • Arkasından 6 Haziran 2021 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önderliğinde ve Marmara Belediyeler Birliği'nin koordinesinde Marmara Denizi Eylem Planı açıklanarak uygulanmaya başlanmıştı.

  • Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde 2013 yılında resif oluşturulması amacıyla batırılan İnönü Gemisi yaklaşık 2 ay önce müsilaj ile kaplanmıştı.

  • Hem Nicomedia Su Altı Kulübü, hem de KARSAD Su Altı Kulübü İnönü Gemisinde dalış yapacaklar ve 23 metredeki müsilaj durumunu tespit edecekler.

02/08/21 19:03

Kocaeli Körfezi’ni esir alan müsilaj etkisini büyük oranda kaybetti

Marmara Denizi'ni ve Kocaeli Körfez'ini esir alan müsilaj etkisini büyük oranda kaybetti. 2013 yılında resif oluşturmak amacıyla Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde batırılan İnönü Gemisi'ni 2 ay önce yoğun şekilde kaplayan müsilajı kontrol etmek amacıyla dalış yapan dalgıçlar,...

Istanbulhaber ·

İzmit Körfezi’nde müsilajın etkisi azaldı

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde Karamürsel Sualtı Sporları Derneği ile Nicomedia Su Sporları ve Su Altı Avcılığı Spor Kulübü dalgıçlarının geçtiğimiz aylarda müsilajdan dolayı neredeyse görülmeyen İnönü Gemisi Yapay Resifi'ne yaptığı dalışte müsilaj yoğunluğunun önemli...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin