21.01.2022

  • Medicana Sivas Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Begüm Özkaya dünyada izlenme rekorları kıran ve sıkça tartışılan Squid Game isimli diziye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

  • Sadizm; kişinin başka bir kişinin acı çekmesinden keyif alması şeklinde açıklanırken, mazoşizm ise kişinin kendisinin acı çekmesinden haz duyması şeklinde tanımlanabilir.

  • İzleyicilerde dizide oyunu oynatan kişilerle oyunda VIP olarak anılan kişilerin sadizm belirtilerini, insanların oyun sırasında vahşice ölürken, onların bunu bir bahis oyunu gibi keyifle izledikleri sahnelerdeki davranışları üzerinden daha iyi anlayabilirsiniz.

  • Sadizmin ileri düzeyini yansıtan bu kişiler, aynı zamanda sosyopat, psikopat ya da antisosyal kişilik bozukluğuna sahip kişiler olarak da tanımlanabilirler.

03/12/21 13:15

İzlenme rekorları kıran dizi psikolojiyi bozabiliyor

Uzman Klinik Psikolog Begüm Özkaya, son dönemlerde izlenme rekorları kıran "Squid Game" adlı dizinin neden olduğu psikolojik sorunlara değindi. Medicana Sivas Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Begüm Özkaya dünyada izlenme rekorları kıran ve sıkça tartışılan "Squid Game" isimli...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin