18.05.2021

  • Ajans yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, J&J Covid-19 aşısı kullananlarda AstraZeneca aşı ile benzer kan pıhtılaşmasının tespit edilmesi nedeniyle, J&J'ın Covid-19 aşısını kullanma planlarının duraklatıldığı ifade edildi.

  • Aşıların kullanımına başlamayacağını belirten Ajans, Avrupa İlaç Ajansı'nın (EMA) incelemesinin bulgularını beklediklerini bildirerek, nihai kararın ne zaman alınacağına dair bir öngörüde bulunamayacağını ifade etti.

  • Baş Epidemiyolog Anders Tegnell yaptığı açıklamada, Şu an İsveç'teki önerileri değerlendirmeden önce, EMA incelemesine ve ABD'den gelen bilgilere bakıyoruz.

  • Danimarkalı yetkililer, erken saatlerde ise Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca tarafından Covid-19'a karşı geliştirilen aşının ülkedeki kullanımının bir sonraki duyuruya kadar durdurulacağını açıklamıştı.

14/04/21 20:43

İsveç ve Danimarka, Johnson & Johnson Covid-19 aşısının kullanımını askıya aldı

İsveç ve Danimarka, Johnson & Johnson (J&J) korona virüs (Covid-19) aşısı kullananlarda, AstraZeneca aşısı ile benzer "kan pıhtılaşması" raporları nedeniyle, J&J'nin Covid-19 aşısının kullanımını askıya aldı. ABD federal sağlık kurumları tarafından yapılan açıklamalarda,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin