17.05.2022

HABER ÖZETI

  • Ali Kurt vefat etti Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi Başkanı ve Kurt'un yakın dostu M. Hanefi İspirli yaptığı açıklamada Prof.

  • Erzurum Tarih Derneği, Erzurum Verem İle Savaş Derneği gibi derneklerin başkanlıklarını yapan, yazdığı kitaplarla yine Erzurum'u anlatan Ali Kurt'un ani vefatı hepimizi derinden sarstı.

  • 1984 yılında burada uzmanlığını tamamlayan Ali Kurt, mecburi hizmetini Giresun Devlet Hastanesi'nde Patoloji Uzmanı olarak tamamlamış, dört yıl sonra da Erzurum Numune Hastanesi Patoloji Servisi'ne tayin edilmiştir.

  • Ali Kurt, 15 gün önce yakalandığı Covid-19 hastalığına bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle hastanenin yoğun bakımında tedavi görüyordu.

26/01/22 13:07

İspirli’den Prof. Dr. Ali Kurt için başsağlığı mesajı

Erzurum aşığı, yazar, tıp insanı Prof. Dr. Ali Kurt vefat etti Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi Başkanı ve Kurt'un yakın dostu M. Hanefi İspirli yaptığı açıklamada Prof. Dr. Ali Kurt'un Erzurum için yaptıklarını ve Erzurum sevdasını anlattı. "Ali Kurt, Atatürk Üniversitesi'nin...

Istanbulhaber ·

Prof. Dr. Ali Kurt Covid-19’a yenik düştü

Erzurum Şehir Hastanesi patoloji doktorlarından Prof. Dr. Ali Kurt, Covid-19 rahatsızlığı sonucu tedavi gördüğü şehir hastanesinde hayatını kaybetti. Prof. Dr. Ali Kurt için hastanede tören düzenlendi. Prof. Dr. Ali Kurt, 15 gün önce yakalandığı Covid-19 hastalığına bağlı...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin