27.09.2021

HABER ÖZETI

  • İran'ın Tebriz kentinde Türk aktivistlerin çağrısıyla Huzistan eyaletinde 9 gündür devam eden kuraklık ve su kesintileri nedeniyle başlayan protestolara destek gösterisi gerçekleştirildi.

  • İran Türklerinin yoğun olarak yaşadığı Tebriz kentindeki gösterilerde sloganlar atılarak, hükümetten ülkenin güneyindeki su sorununa çözüm bulunması istendi.

  • Huzistan Telekomünikasyon Şirketi Halkla İlişkiler Müdürlüğü de internet kesintilerini doğrulayarak kesintilerin teknik bir arıza nedeniyle meydana geldiğini açıkladı.

  • Loristan Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Gelayi, Aligoders'de gece saatlerinde gerçekleştirilen gösterilerde 20 yaşındaki bir gencin hayatını kaybettiğini aktardı.

24/07/21 20:47

İran Türklerinden su krizi protestolarına destek gösterisi

İran'ın Tebriz kentinde, Huzistan eyaletinde 9 gündür devam eden kuraklık ve su kesintilerine karşı başlayan protestolara destek gösterisi düzenlendi. İran'ın Tebriz kentinde Türk aktivistlerin çağrısıyla Huzistan eyaletinde 9 gündür devam eden kuraklık ve su kesintileri...

Istanbulhaber ·

İran’da su krizine karşı protestolara sahne olan Huzistan’da elektrik ve internet de kesildi

İran'ın Huzistan eyaletinde su kesintilerine devam eden protestolarda şu ana kadar 9 kişinin hayatını kaybettiği iddia edildi. Eyalette su kesintisinin yanı sıra elektrik ve internetin de kesildiği belirtildi. İran'ın Huzistan eyaletinde su kesintilerine karşı başlayan...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin