22.10.2021

HABER ÖZETI

  • İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Tacikistan ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, bölge ülkeleri ile işbirliğine önem verdiklerini ve işbirliğini arttırmanın öncelikleri olduğunu söyledi.

  • İran Cumhurbaşkanı Reisi, Şangay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği Tacikistan'da Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyoyev ile görüştü.

  • Tacikistan ile kültürel, siyasi ve ekonomik alanlarda ilişkileri geliştireceklerini belirten Reisi, Tacikistan ziyaretimde diğer devlet liderleri ile de görüşeceğim.

  • Bölgesel işbirliğinde en etkili örgütlerden olan Şangay İşbirliği Örgütü içerisinde İran'da etkin rol oynayacaktır ifadelerini kullandı.

16/09/21 18:49

İran Cumhurbaşkanı Reisi, Özbekistan Devlet Başkanı Mirziyoyev ile görüştü

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Özbekistan'ın 30. bağımsızlık gününü kutlayarak, Özbekistan ile daha yakın ikili ilişkiler geliştirmek istediklerini belirtti. İran'ın yeni Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, göreve başlamasından bu yana ilk yurtdışı ziyaretini Tacikistan'a gerçekleştirdi....

Istanbulhaber ·

İran Cumhurbaşkanı Reisi: “Bölge ülkeleri ile işbirliğine önem veriyoruz”

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Tacikistan ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, bölge ülkeleri ile işbirliğine önem verdiklerini ve işbirliğini arttırmanın öncelikleri olduğunu söyledi. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Şangay İşbirliği Örgütü'nün (ŞİÖ) Devlet Başkanları...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin