08.12.2021

  • İngiltere Sağlık Bakanı, Sajid Javid yükselişe geçen vaka sayılarının kış mevsiminde günlük 100 bine kadar çıkabileceğine karşı uyarılarda bulundu.

  • Nagpaul, vaka saylarındaki yükselişi durdurabilmenin ve Ulusal Sağlık Sistemi'ni koruyabilmenin tek yolunun tedbirleri artırmak olduğunu vurgularken, hükümetin bu konuda isteksiz olmasının endişe verici olduğunu belirtti.

  • Chaand Nagpaul, doktorların kategorik olarak artık zamanın geldiğini söyleyebileceklerini belirtirken, bugünün vaka sayılarıyla Mart ayının vaka sayılarının karşılaştırılabilir olduğunu söyledi.

  • Diğer ülkelerde uygulanan kabalık alanlardaki zorunlu maske kullanımına vurgu yapan Nagpaul, Westminster hükümetinin salgını durdurmak için daha fazla tedbir almamasını ihmalkarlık olarak nitelendirdi.

21/10/21 11:31

İngiltere’de vaka sayıları kış aylarında 100 bine çıkabilir

İngiltere Sağlık Bakanı, Sajid Javid yükselişe geçen vaka sayılarının kış mevsiminde günlük 100 bine kadar çıkabileceğine karşı uyarılarda bulundu. İngiltere'de özellikle son 8 günde yükselişe geçen vaka sayılarıyla birlikte, günlük vaka sayısında da 40 bin sınırına ulaşıldı....

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin