03.12.2021

HABER ÖZETI

  • İdlib'te bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen geleneksel Nar Festivali, bölgedeki çiftçiler ile halkın geniş katılımı ile renkli anlara sahne oldu.

  • Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde ev kadınları, narların taneleri tek tek ayırırken hem eğleniyor hem de aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.

  • Tadıyla ve aromasıyla sofraların vazgeçilmezi olan nar ekşisi, Malatya'da kadınların elinden zahmetli yolculuğun ardından sofralardaki yerini alıyor.

  • Adını sıkça bomba ve saldırılarla duyduğumuz İdlib bu kez bereketli topraklarının meyvesi olan nar ile anıldı.

22/10/21 12:19

İdlib’de Nar Festivali renkli görüntülere sahne oldu

İdlib'te bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen geleneksel Nar Festivali, bölgedeki çiftçiler ile halkın geniş katılımı ile renkli anlara sahne oldu. Suriye'nin kuzeybatısında bulunan İdlib'e bağlı Darkuş kasabasında geleneksel Nar Festivali bu yıl da geniş katılımla düzenlendi....

Istanbulhaber ·

Nar ekşisi Malatyalı kadınların ek gelir kapısı oldu

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde imece usulü yapılan ve sofraların vazgeçilmezi olan nar ekşisi için kadınların mesaisi başladı. Tadıyla ve aromasıyla sofraların vazgeçilmezi olan nar ekşisi, Malatya'da kadınların elinden zahmetli yolculuğun ardından sofralardaki yerini...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin