12.08.2022

HABER ÖZETI

  • Hrant Dink Vakfı'nı elektronik posta yolu ile tehdit ettikleri iddia edilen sanıklar Ersin Başkan ve Hüseyin Ateş'in yargılandığı dava karara bağlandı.

  • İddianameden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan 18 sayfalık iddianamede, Hrant Dink Vakfı yöneticileri, avukat Fethiye Çetin arasında bulunduğu 9 müşteki yer aldı.

  • Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tarafların avukatları hazır bulundu.

  • Sanık avukatı ise savunmasında, müvekkillerinin örgütle herhangi bir bağı olmadığını ve söz konusu nitelikli halin oluşmadığını belirterek beraatlarını talep etti.

29/06/22 15:18

Hrant Dink Vakfı’na tehdit davasında karar

Hrant Dink Vakfı'nı tehdit ettikleri iddiasıyla 2 sanığın yargılandığı davada mahkeme, 1 sanığı 2,5 yıl 1 sanığı ise 2 yıl hapis cezasına çarptırdı. Hrant Dink Vakfı'nı elektronik posta yolu ile tehdit ettikleri iddia edilen sanıklar Ersin Başkan ve Hüseyin Ateş'in yargılandığı...

Istanbulhaber ·

Hrant Dink Vakfı’nı tehdit ettikleri iddiasıyla 2 sanığın yargılandığı davada mahkeme 1 sanığı 2,5 yıl , 1 sanığı ise 2 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Hrant Dink Vakfı'nı tehdit ettikleri iddiasıyla 2 sanığın yargılandığı davada mahkeme 1 sanığı 2,5 yıl , 1 sanığı ise 2 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin