15.05.2021

  • AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi tarafından korona virüse karşı geliştirilen aşının gençlerde kullanımının nadir kan pıhtılaşmasına neden olduğu endişeleri sürerken, Hollanda ve Portekiz'den aşı hakkında yeni karar geldi.

  • Portekiz'de AstraZeneca'yı kısıtladı Portekiz Sağlık Genel Müdürlüğü (DGS) tarafından yapılan açıklamada, AstraZeneca aşısının sadece 60 yaşın üzerindeki kişilere sunulacağını duyurdu.

  • Portekiz, Haziran ayına kadar AstraZeneca'dan 1,4 milyon aşı dozu daha almayı beklerken, ülkede ayrıca, Pfizer/BioNTech ve Moderna aşıları uygulanıyor.

  • DGS Müdürü Graca Freitas düzenlediği basın toplantısında, Portekiz'deki aşı kampanyasının amacının hayat kurtarmak ve ciddi hastalıkları önlemek olduğunu vurgulamak istiyorum.

09/04/21 00:15

Hollanda ve Portekiz, AstraZeneca’nın kullanımının 60 yaş üstü kişiler ile sınırlandırdı

Hollanda ve Portekiz, Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca tarafından Covid-19'a karşı geliştirilen aşının kullanımını 60 yal üstü kişilerle sınırlandırdı. AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi tarafından korona virüse karşı geliştirilen aşının gençlerde kullanımının "nadir...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin