22.05.2022

HABER ÖZETI

  • 1 yılda 250 bin ziyaretçi ağırlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Anadolu Harikalar Diyarı bünyesindeki Hayvanat Bahçesi'nin sakinleri kış aylarında da özel olarak korunup, besleniyor.

  • Sıcak iklim canlıları da, karda kafeslerinden çıkarak kendileri için hazırlanan alanlarda gezinmeyi ihmal etmedi.

  • 206 bin metrekare alana kurulu, dünya standartlarına uygun yapılan Bursa Hayvanat Bahçesi, 121 tür ve yaklaşık bin 300 hayvana ev sahipliği yapıyor.

  • Hava sıcaklığının düşmesine bağlı olarak rasyonların içerisindeki ürün sayısı artarken, enerji oranı daha yüksek besinler takviye edildi.

26/01/22 11:38

Hayvanat Bahçesi sakinlerine kışa özel bakım

1 yılda 250 bin ziyaretçi ağırlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Anadolu Harikalar Diyarı bünyesindeki Hayvanat Bahçesi'nin sakinleri kış aylarında da özel olarak korunup, besleniyor. Anadolu Harikalar Diyarı içerisinde yer alan ve 153 türde yaklaşık bin 600 hayvana ev...

Istanbulhaber ·

Kar altında hayvanların kartpostallık görüntüleri

Bursa Hayvanat Bahçesi'nde soğuğu seven hayvanlar karın keyfini çıkarıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde kış mevsimini seven hayvanlar karın keyfini çıkardı. Sıcak iklim canlıları da, karda kafeslerinden çıkarak kendileri için hazırlanan alanlarda gezinmeyi...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin