16.05.2022

HABER ÖZETI

  • Temmuz ayında yürürlüğe giren 7332 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde yasaklı köpek ırkı sahiplerine besledikleri hayvanlara mikroçip taktırma zorunluluğu getirilmişti.

  • Sürenin dolmasıyla birlikte Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nce kısırlaştırılmış ve mikroçiple tanımlanmış 89 adet yasak ırk köpek kayıt altına alındı.

  • Ayrıca sahipleri tarafından sokağa terk edilen ya da belediye ekiplerine teslim edilen yaklaşık 47 yasak ırk köpekte Osmaniye Belediyesi ekiplerince toplanarak havyan barınağına yerleştirildi.

  • Halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde ve çocuk oyun alanları olan parklara girişi de yasak.

19/01/22 11:02

Hatay’da 162 yasaklı ırk köpek kısırlaştırıldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 162 yasaklı ırk köpek ücretsiz kısırlaştırıldı. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ahmet Kilisli'nin, vatandaşların hayvanlarını sokağa terk etmesini önlemek için ücretsiz kısırlaştıracaklarını...

Istanbulhaber ·

Osmaniye’de 89 yasaklı ırk köpek kayıt altına alındı

Osmaniye'de 89 yasaklı ırk köpek kayıt altına alındı. Sahipleri tarafından sokağa terk edilen ya da belediye ekiplerine teslim edilen yaklaşık 47 yasaklı ırk köpek ise Osmaniye Belediyesince havyan barınağına yerleştirildi. Temmuz ayında yürürlüğe giren 7332 sayılı Hayvanları...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin