23.05.2022

HABER ÖZETI

  • Gürcistan'da 1 Ocak itibariyle başlayan hamsi avı şu ana kadar bekleneni vermezken balıkçıların bu yöndeki umutları giderek iyice azaldı.

  • Trabzon'da bu sıralar hamsinin yerine diğer balık çeşitleri alırken iriliği ve fiyatıyla en çok ilgiyi balık halinde Kofana balığı gördü.

  • 2021'in son aylarında bolluk sebebiyle fiyatlar büyük oranda düşmüş, hamsi 10 liralık etiketiyle sevindirmişti.

  • Kofanaların fiyatı 3 bin TL Balıkçı esnaflarından Çetin Kavzoğlu, tezgâhta yer alan iki adet Kofana balığının fiyatının 3 bin TL'yi bulduğunu belirterek Kofona-Akya balığı ikisi 12 kilogram geliyor.

10/01/22 11:32

Hamsi yok ama balık halinin kralı çifte kofanalar oldu

Gürcistan'da 1 Ocak itibariyle başlayan hamsi avı şu ana kadar bekleneni vermezken balıkçıların bu yöndeki umutları giderek iyice azaldı. Karadeniz'de son günlerde hamsi avı beklenenden az olunca umutlar yılbaşından sonra Gürcistan'dan hamsi gelecek olan hamsiye bağlanırken...

Istanbulhaber ·

Bir stokçuluk da balıkta! Hamsi 60 lira oldu!

2021'in son aylarında bolluk sebebiyle fiyatlar büyük oranda düşmüş, hamsi 10 liralık etiketiyle sevindirmişti. Yine kasım ayında çinekop 35 liradan, sarıkanat 45 liradan satılıyordu. Aynı tarihlerde çipura 30-40, levrek 29-45 lira aralığında seyrediyordu. Bugün aradan sadece...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin