16.08.2022

HABER ÖZETI

  • HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Kamu hizmetlerine daha fazla yatırım yapılması, gelir adaletsizliği ve yoksullukla mücadelede en güçlü politika araçlarından biridir.

  • HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, Belediye şirketlerinde çalışanların ilave tediyeden yararlanmasını, 6772 sayılı Kanun uyarınca ilave tediye alan kamu işçilerinin çerçevesine belediye şirketlerinde çalışanların da dahil edilmesini istiyoruz.

  • Kamu hizmetleri, eşitlik ve adaletin sağlanması; sürdürülebilir ekonomik kalkınma, ayrımcılıkla mücadele, erdemli yaşamın inşası, çevreyi, geleceğimizi ve insan haklarını korumak için gereklidir.

  • Yaşam hakkı, eğitim hakkı, sağlık hakkı ve su ve sanitasyon hakkı gibi temel insan haklarının gerçekleşmesinde kamu hizmetlerinin hayati bir önemi bulunmaktadır.

23/06/22 17:45

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan hizmet vurgusu

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Kamu hizmetlerine daha fazla yatırım yapılması, gelir adaletsizliği ve yoksullukla mücadelede en güçlü politika araçlarından biridir. Kamu hizmetleri, adil ve medeni bir toplumun temelidir." ifadelerini kullandı.

Son haberler ·

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: “Kamu hizmetleri adil ve medeni bir toplumun temelidir”

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Kamu hizmetleri, adil ve medeni bir toplumun temelidir. Kamu hizmetleri fırsatları genişletir, savunmasızları korur ve herkesin yaşam kalitesini iyileştirir. Kamu hizmetleri, ekonomik kalkınmamız ve refahımız için gereklidir" dedi. HAK-İŞ...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin