16.05.2021

HABER ÖZETI

  • Fiber optik iletişim teknolojilerinin geleceği olarak nitelendirilen, sektörün yüksek hızlı modüler optik transponder çözümü Turkcell şebekesi üzerinde başarıyla denendi.

  • Ülke insanımızın ihtiyaçlarını en yeni teknolojilerle karşılamak için yenilikçi çözümleri test etmeye ve şebekemize dahil etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

  • Şirketin denemesini gerçekleştirdiği bu yeni çözüm klasik optik şebeke teknolojilerden farklı olarak programlanabilir ve ayrıştırılmış şebeke mimarisi kullanıyor.

  • Kullanılan yeni mimari, klasik bütünleşik yaklaşımın aksine, fiber optik şebeke üzerindeki bağımsız bileşenlerin ayrı ayrı geliştirilmesine olanak tanıyor.

14/04/21 14:25

Geleceğin teknolojileri fiber gücüyle şekilleniyor

Turkcell küresel bağlanabilirliğin geliştirilmesi için çalışmalar yürüten yüzlerce teknoloji şirketi ve kuruluşun üyesi olduğu uluslararası topluluk Telecom Infra Project (TIP) ile birlikte yeni nesil fiber iletişim teknolojilerinin geliştirilmesi için çalışmalarına devam...

Türkiye Gazetesi ·

Geleceğin teknolojileri fiber gücüyle şekilleniyor

Turkcell, altyapısıyla yeni teknolojilerin geliştirilmesine ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. Fiber optik iletişim teknolojilerinin geleceği olarak nitelendirilen, sektörün yüksek hızlı modüler optik transponder çözümü Turkcell şebekesi üzerinde başarıyla denendi. Turkcell...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin