08.05.2021

HABER ÖZETI

  • Cezaevi çalışanları, öğretmenler ve üst düzey kamu yöneticileri de güvenlik soruşturmasına tabi olacak.

  • Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş, birinci bölümdeki maddelerin kabul edilmesinin ardından birleşimi saat 14.00'te toplanmak üzere kapattı.

  • Soruşturmalar nesnel verilere dayanacak Değerlendirme Komisyonu, kendisine iletilen verilere ilişkin nesnel ve gerekçeli değerlendirmelerini yazılı olarak atamaya yetkili amire iletecek.

  • Milli güvenlik açısından stratejik önemi haiz birim, proje, tesis ve hizmetlerde istihdam edilecekler hakkındaki değerlendirme, ilgili bakanlık ya da kamu kurumları bünyesindeki değerlendirme komisyonunca yapılacak.

08/04/21 00:13

Güvenlik soruşturması teklifinin 7 maddesi kabul edildi

Meclis, bu hafta güvenlik soruşturması teklifi mesaisine kaldığı yerden devam ediyor. Teklifin kabul edilen maddeleriyle, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının yapılmasına ve elde edilecek verilerin kullanılmasına ilişkin temel ilkeler, kimler hakkında yapılacağı,...

TRT Haber ·

Güvenlik soruşturması TBMM'de kabul edildi

Meclis, bu hafta Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanun Teklifi mesaisine kaldığı yerden devam etti. 16 maddelik teklif kabul edilerek yasalaştı. Kişinin birinci derece yakınları soruşturmadan muaf Yasaya göre, güvenlik soruşturmaları nesnel verilere dayanacak....

TRT Haber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin