17.05.2022

  • Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen 300 bin Euro destekli programla, çeşitli sebeplerle Bursa'ya göç edenlerin şehre kolay intibak etmelerini sağlamak hedefleniyor.

  • 36 bilgisayar donanımı ve yazılımı ile Bursa Birlikte Yaşam Destek Programı oluşturuldu, uzman desteği, danışmanlık desteği ve 30 modül eğitim ve uzman eğitmen görevlendirilmesi gerçekleştirildi.

  • Eğitimlerini tamamlayan personele sertifikaları teslim edilirken, proje kapsamında alınan hibe desteği ile göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı Yıldırım ve Osmangazi'deki iki BUSMEK merkezine 3 adet bilgisayar sınıfı kuruldu.

  • Bunun yanında 10 göçmen çocuk, İngilizce Dil eğitimi kursunu tamamlarken; 200'e yakın göçmen çocuk, kültürel ve sosyal etkinliklerden faydalandı.

25/01/22 12:30

Göç şehri Bursa’nın yeni göçmen stratejisi

Tarih boyunca Balkanlar ve Kafkaslar'dan aldığı yoğun göçle şekillenen, Anadolu'nun farklı illerinden gelenlerle kozmopolit bir nüfus yapısına sahip olan Bursa, son yıllarda Ortadoğu'dan gelen göçmenlere karşı yeni bir strateji geliştiriyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin