25.05.2022

  • Büyükşehir Belediyesi, otizmli ve down sendromlu bireylere dikkat çekmek amacıyla 13 Haziran'da Fransa'dan yola çıkan bisikletli gezginler Emilie ve Davy Sanchis çiftini Mersin'de karşıladı.

  • Bir farkındalık oluşturalım dedik, onun için uğraşıyoruz 40 yaşındaki Emilie Sanchis, Fransa'dan başlayan yolculuklarını Avustralya'nın yakınındaki Fransız adası olan Kaledonya'da noktalamak istediklerini belirtti.

  • Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanı Hülya Atila ise Fransız çiftle ortak amaçta olduklarını vurgulayarak, Bazı şeylerin dini, dili, ırkı, devleti, milleti yok.

  • Bir sonraki duraklarının Mardin olduğunu vurgulayan Davy Sanchis, Biz daha ziyade zihinsel engelli çocukların spora yönlendirilmesinde fayda olacağı yönünde bir farkındalık oluşturmak istiyoruz.

29/01/22 10:24

Fransız çift, down sendromlu çocuklar için Mersin’de pedal çevirdi

Büyükşehir Belediyesi, otizmli ve down sendromlu bireylere dikkat çekmek amacıyla 13 Haziran'da Fransa'dan yola çıkan bisikletli gezginler Emilie ve Davy Sanchis çiftini Mersin'de karşıladı. Çeşitli ülkelerden geçerek Mersin'e ulaşan Fransız çift, Kültür Park'ta özel bireyler...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin