15.08.2022

HABER ÖZETI

  • Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Başkanlığı önünde bin 34 gündür evlat nöbetinde olan iki aile daha evladına kavuştu.

  • Teslim olan Merve A.'nın babası İhsan A. ve anne Sevgil A., ve Abdurrahim T.'nin annesi Fahime T., çadırda açıklamalarda bulundu.

  • Ailelerin çağrıları yanı sıra, güvenlik güçlerinin de yoğun çalışması sonucu ikna edilen örgüt mensupları buğuna aileleriyle Diyarbakır'da buluşturulup teslim edildi.

  • Anne Sevgil A., çok mutlu olduğunu kaydederek, Çok mutluyum rabbim bu günü bütün annelere göstersin, evlat acısını kimseye yaşatmasın.

02/07/22 14:23

Evlatlarına kavuşan iki aile, soluğu eylemde oldukları çadırda ailelerin yanında aldı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Başkanlığı önünde bin 34 gündür evlat nöbetinde olan iki aile daha evladına kavuştu. Aileler, çocuklarını teslim aldıktan sonra soluğu çadırda nöbette oldukları ailelerin yanında aldı. Çocuklarının HDP aracılığıyla kiminin...

Istanbulhaber ·

Çağrılara kulak verip teslim olan örgüt mensupları aileleriyle buluştu

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde bin 35 gündür evlatları için nöbette olan iki aile daha evladına kavuştu. Bu buluşma ile birlikte evlat nöbeti tutan ailelerde 36 ve 37'inci aile çocuğuna kavuştu. Diyarbakır,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin