17.05.2021

HABER ÖZETI

  • Afyonkarahisar Kasaplar ve Sucukçular Odası Başkanı İbrahim Yörük, yaklaşan Ramazan ayı öncesi kırmızı et fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • Ancak bu fiyata rağmen hem de mübarek Ramazan ayı öncesinde maalesef tüm ülke sathında kesim sayıları azalmaktadır.

  • Üstelik tüm sektör Ramazan ayı içerisinde et fiyatlarını olması gereken 45-47 TL bandına çekmeye bu kadar direnirken bu tablo acı bir manzaradır.

  • Yem fiyatları, diğer girdiler sürekli zamlanırken sokaktaki vatandaşa temas eden et ürünleri imalat sektörü esnafı artık kırmızı alarm vermektedir” dedi.

06/04/21 19:32

Ete zam sinyali

Afyonkarahisar Kasaplar ve Sucukçular Odası Başkanı İbrahim Yörük, yaklaşan Ramazan ayı öncesi kırmızı et fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Et fiyatlarının Ramazan ayı öncesi zam görmemesi için sektörün paydaşlarının tümünün adeta büyük bir direnç gösterdiğini dile...

Türkiye Gazetesi ·

Ete zam sinyali

Türkiye'de et sektöründe önemli bir yere sahip olan Afyonkarahisar'da 40-41 TL arasında değişen dana kesim karkas kilogram fiyatının Ramazan ayında 45-47 TL'ye yükselebileceği, bunun da kırmızı et fiyatlarına zam olarak yansıyabileceği belirtilirken, üreticiler kırmızı ette...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin