24.05.2022

  • YÜCEL KAYAOĞLU Türkiye’nin dış politikada Körfez ülkelerinin yanı sıra İsrailve Ermenistan’la ilişkilerde başlattığı yeni dönemde atılacak adımların planlaması yapılıyor.

  • Edinilen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılan toplantılarda bu ülkelerle yürütülecek ilişkilerin takvimi ve çerçevesi üzerinde değerlendirmeler yapıldığı öğrenildi.

  • Son olarak Dışişleri Bakanı Mevlût Çavuşoğlu ve İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti.

  • 13 ürkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerde yeni aşamaya geçilmesine yönelik strateji ise Erdoğan’ın İstanbul’daki evinin fotoğrafını çektikleri iddiasıyla gözaltına alınan iki İsrailli turistin serbest bırakılmasıyla hız kazandı.

25/01/22 08:16

Ermenistan ve İsrail’le ilişkilerde yeni dönem

YÜCEL KAYAOĞLU Türkiye’nin dış politikada Körfez ülkelerinin yanı sıra İsrailve Ermenistan’la ilişkilerde başlattığı yeni dönemde atılacak adımların planlaması yapılıyor. Edinilen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılan toplantılarda...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin