22.09.2021

HABER ÖZETI

  • Ermenistan'da geçtiğimiz 21 Haziran'da yapılan parlamento seçimlerini Başbakan Nikol Paşinyan'ın, Sivil Sözleşme Partisi yüzde 53,92 oy alarak kazanmıştı.

  • Ermenistan'da yeniden seçilen Başbakan Paşinyan ve milletvekilleri ulusal mecliste yemin ederken Paşinyan'ın önümüzdeki günlerde yeni hükümet kabinesini de oluşturması bekleniyor.

  • Sarkisyan Ermenistan Cumhuriyeti vatandaşları, mevcut sorunlara çözüm bulunmasını ve sizin Ermenistan'ın kalkınmasına ve geleceğine yön verecek iradeyi göstermenizi bekliyor dedi.

  • Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, konuşmasında ülkenin yaşadığı çok katmanlı ve derin krize çözüm bulunmasına öncelik verdi ve bölünmeyi ortadan kaldırmaya önem verdi.

02/08/21 15:39

Ermenistan’da Paşinyan yeniden başbakan oldu

Ermenistan'da yapılan parlamento seçimlerini kazanan Nikol Paşinyan, Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan'ın imzaladığı kararname ile yeniden başbakan oldu. Ermenistan'da geçtiğimiz 21 Haziran'da yapılan parlamento seçimlerini Başbakan Nikol Paşinyan'ın, Sivil Sözleşme Partisi...

Istanbulhaber ·

Paşinyan resmi olarak başbakan

20 Haziran erken seçimlerinin ardından Ermenistan parlamentosu ilk oturumunu gerçekleştiriyor. Nikol Paşinyan da artık resmen başbakan. Ermenistan  Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan’ın kararıyla Nikol Paşinyan Ermenistan Başbakanı olarak atandı. Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan’ın...

Agos ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin