16.05.2021

  • Geçtiğimiz hafta yaşanan olayın ardından artan yüksek tansiyon devam ederken Ermenistan Güvenlik Konseyi Toplantısı Başbakan Nikol Paşinyan’ın başkanlığında gerçekleşti.

  • Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın istifası için Ermeni ordusu darbe girişiminde bulunurken aynı zamanda Paşinyan’ı muhalifler de protesto gösterileriyle köşeye sıkıştırmaya çalışıyor.

  • Erivan’daki kamu binalarına girdiler Muhalefet bloğunun liderleriyle birlikte Erivan sokaklarında yürüyüşe geçen bir grup muhalif ara ara taşkınlıklar yaparken son olarak Erivan’ın merkezi idari binasına girdi.

  • Yukarıdakilere dayanarak, Güvenlik Konseyi, Cumhurbaşkanı'na Ermenistan Başbakanı'nın Genelkurmay Başkanını görevden alma ve buna uygun bir kararname imzalama önerisini yerine getirmesi çağrısında bulunuyor denildi.

01/03/21 20:56

Ermenistan'da muhalifler hükümet binasını bastı

Ermenistan Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifasını talep eden Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan toplantıya katılmadı. Ermenistan'da ordunun Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifasını talep etmesinin ardından Başbakanın "darbe girişimi" olarak nitelendirerek destekçilerini meydanlara...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin