27.05.2022

HABER ÖZETI

  • Başbakan Nikol Paşinyan ile yaşadığı gerilimler ve sürekli muhalefetle dirsek temasında bulunan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, yaptığı yazılı açıklamada baskılar nedeniyle istifa ettiğini duyurdu.

  • Neden ilk döneminde istifa etmediğine dair gelebilecek sorulara da cevap veren Sarkisyan, Soru şu olabilir, neden o anda istifa etmedim.

  • Cumhurbaşkanı olarak iç ve dış sorunları çözecek anayasal güce sahip olmadığını aktaran Sarkisyan, bazı siyasi grupların da kendisini ve ailesini hedef aldığını kaydetti.

  • Sarkisyan, Uzun uzun düşündükten sonra yaklaşık dört yıl aktif olarak çalıştıktan sonra Cumhurbaşkanlığı görevinden istifa etmeye karar verdim dedi.

23/01/22 20:00

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan istifa etti

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan bugün yaptığı bir açıklamayla istifa ettiğini açıkladı. Sarkisyan, istifasının iç ve dış politikayı etkilemek için araçlara sahip olmamasından kaynaklandığını ifade etti. Cumhurbaşkanı olarak iç ve dış sorunları çözecek anayasal...

Agos ·

Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan istifa etti

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan istifa ettiğini açıkladı. Başbakan Nikol Paşinyan ile yaşadığı gerilimler ve sürekli muhalefetle dirsek temasında bulunan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, yaptığı yazılı açıklamada baskılar nedeniyle istifa ettiğini duyurdu. İç ve dış politikada...

Istanbulhaber ·

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan istifa etti.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan istifa etti.

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin