17.05.2022

  • Erciş Kaymakamlığı ve Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yenilenen ilçe stadyumunun zeminindeki eski sentetik çimler yeni spor sahası yapımında kullanılmak üzere çalışma başlatıldı.

  • Sahaların çevresini de yıkılan Erciş Yatılı Bölge Ortaokulu'ndan temin ettikleri demir profil ve ağlarla kapatan ekipler, bu sayede öğrencilere daha güvenli spor yapabilecekleri bir alan oluşturdu.

  • Öğrencilerden Ezgi Nilay da, çalışmalar sayesinde daha iyi antrenman yapabilecekleri, arkadaşlarıyla sıcak ortamda ders çalışabilecekleri alanlara kavuştuklarını anlatarak, emeği geçenlere teşekkür etti.

  • Öğrencilerden Rümeysa Irmak ise okula kafeterya ve spor kompleksi yapıldığını belirterek, Bu projeler sıfır atık projesinde olduğu için atıl ürünlerden yaptık.

24/01/22 09:13

Erciş’te atık malzemelerden öğrenciler için spor sahası, kafeterya ve kültür evi yapıldı

VAN (İHA) – Van'ın Erciş ilçesinde kullanılmayan deprem konteynerleri, zemini yenilenen stattan elde edilen sentetik çimler ve bir okuldan çıkan hurda malzemelerle Sosyal Bilimler Lisesi'nin bahçesine futbol ve voleybol sahası ile kültür evi inşa edildi. Erciş Kaymakamlığı...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin