21.05.2022

  • Dikili, Kınık, Bayındır ve Bergama'da kurulma aşamasındaki Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) devreye girdiğinde Ege Bölgesinin tarım ürünleri ihracatı kulvar değiştirecek.

  • Pandeminin tarım sektörüne yatırım yapmanın zorunluluk olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayan Eskinazi, İzmir'de son yıllarda sivil toplum kuruluşları arasında yakalanan uyum tarım alanında da meyvelerini veriyor.

  • Hububat, bakliyat yağlı tohumların 2023 hedefi 1 milyar dolar 2021 yılında EİB bünyesindeki 7 tarım birliği arasında ihracatını en fazla artıran Ege Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği oldu.

  • Gıda ihracatında sektörlerinde güçlü 27 firmamızla yapacağımız çalışmalarla tarım sektöründe sürdürülebilirliğe önemli bir halka ekleyeceğiz dedi.

27/01/22 12:06

Ege Bölgesi, Türkiye ihracat şampiyonu oldu

Türkiye 2021 yılında 23 milyar dolarlık tarım ürünleri ihraç ederken, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) 5 milyar 100 milyon dolarlık ihracatla Türkiye'nin tarım ürünleri ihracatının yüzde 22'sini tek başına gerçekleştirerek tarım ürünlerinde Türkiye ihracat şampiyonu oldu. Yüzyıllardır...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin